باب (Bob) یا همان مصری خودمان

مدل باب یکی از قدیمی ترین مدلهای کوتاهی مو هست. ولی با تغییرات مختصرمیتوان انرا به شکل مد جدید در اورد. یکی از این روشها اضافه کردن فرینج یا تل هست. که مناسب افرادیست که پیشانی بلند دارند البته تل مناسب خیلیها هست به شرطی که صورت گرد نداشته باشند.

یکی دیگر از روشهایی که میتوان به باب شکل جدید داد لایه لایه کردن موست. اینجا ما از ریزرrazor یا کاتر استفاده کرده ایم که به انتهای مو حالت نرم و صافت داده است. این کار برای کسانی که موهای کلفت یا پرپشت دارند خیلی مناسب هست.

bob haircut picture 1bob with bangs diagram

1.مو را بشورید و شانه کرده و چهار قسمت کنید. مو را از پشت سر یک لایه باز کنید و طوری شانه کنید که روی گردن بخوابد. و بصورت افقی بدون اینکه بلند کنید کوتاه کنید. همینطوری ادامه بدهید تا همه مو کوتاه شود .سعی کنید سر را شبیه پرتغال در نظر بگیرید. یعنی هرتکه از مو که باز میشود به طور طبیعی و با جاذبه زمین ول میشود همان جا کوتاه شود. مو را عقب ٫جلو٫بالا نکشید.

2.برای کوتاه کردن فرینج نباید از انتهای دو چشم فراتر بروید.از کاترهای مو میتوانید استفاده بکنید تا انتهای مو را صافت کنید. برای اینکار دوباره مو را طبقه بندی کنید و لایه باریکی از مو را بین انگشت اشاره و وسط بدون کشش بگیرید و کاتر را روی ۳/۱ انتهای مو با کمی زاویه بگذارید. با فشار ملایم مو را کوتاه کنید. اگر برای اولین بار از کاتر استفاده میکنید عجله نکنید اگر کم کم کوتاه کنید بهتر از ان هست که همه را با هم و زیادتر کوتاه کنید.

Shaper Fromm With 1-blade #107bob hairstyle 2

 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 خرداد 1387    | توسط: دکتر کریمی    |    | نظرات()