یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی اظهار کرد: لیپوساکشن بیشتر در برجستگی های کناره پا و شکم های چاقی که افتاده نیستند ثمر بخش ا ست و افرادی که شکم های افتاده دارند بهتر است برای برداشتن گوشتهای اضافه عمل جراحی شوند.
دکتر عابدی پور در ادامه توضیح داد: تشخیص و تبحر پزشک در لیپو ساکشن و عمل جراحی مسئله بسیار مهمی است چرا که همه قسمتهای بدن به وسیله لیپو ساکشن قابل برداشت نیست و در بسیاری موارد نیاز به عمل جراحی دارد ولی متاسفانه با توجه به اینکه تنها 130 پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران وجود دارد 1700نفر اقدام به جراحی های پلاستیک می کنند که این موضوع مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کرده است .
وی در ادامه افزود : اگر ساکشن با تبحر انجام نشود عوارض زیادی برای فرد در پی خواهد داشت که خون مردگی ,عفونت و زائده های پوستی از جمله آنهاست .
عوارض لیپو ساکشن بعد از عمل جراحی
دکتر عابدی پور در رابطه با عوارض لیپو ساکشن بعد از عمل جراحی بیان کرد: در شکمهایی که چربی های آن آویزان شده اگر لیپو ساکشن انجام شود بعد از عمل زائده های پوستی در آن ناحیه ایجاد می شود و پوستهای اضافی جذب آن ناحیه نمی شود.از جمله مواردی که منجر به مرگ و میر افراد در این عمل می شود تزریق بیش از حد سرم قبل از عمل است که اگر توسط ساکشن جذب شود منجر به حاد ریه و در نهایت مرگ فرد می شود. همچنین آمبولی چربی نیز از دیگر مشکلاتی است که در نتیجه ساکشن و عدم تبحر پزشک برای فرد ایجاد می شود.
باید توجه داشت که ساکشن یک درمان علامتی است نه علتی و در صورت پر خوری بعد از عمل امکان بازگشت چربی وجود دارد ولی بعد از عمل بهتر است فرد برای مدتی از لگن استفاده و حتما پیاده روی کند

نوشته شده در تاریخ شنبه 20 مهر 1387    | توسط: دکتر کریمی    |    | نظرات()