مطالبی که در این بخش می خوانید، قسمتی از مطالب علمی و موثقی است که توسط جراحان و متخصصان زیبایی روز دنیا گردآوری و تأیید شده است. قصد داریم جدیدترین اطلاعات و دستاوردهای علمی را در رابطه با انواع عمل های زیبایی در شماره های متوالی این ماهنامه در اختیار خوانندگان قرار دهیم. در این شماره و چند شماره آینده مجله شما را با لیپوساکشن آشنا خواهیم کرد. لیپوساکشن چیست؟
لیپوساکشن به معنی برداشتن مقادیر زیادی از رسوبات چربی در زیر پوست توسط یک لوله فولادی (به نام کانولا) بوسیله نیروی مکش قوی است. عمل لیپوساکشن را به سه روش می توان انجام داد: - توسط بیهوشی عمومی
- با تزریق داروهای قوی آرامبخش به صورت داخل وریدی
- با روش بیهوشی موضعی
هنر لیپوساکشن
عمل لیپوساکشن به صورت مجموعه ای از کار علمی و هنری است که برای زیباسازی اندام انجام می شود. جراحی که اینکار را انجام می دهد باید کاملاً مهارت داشته و به کار خود مسلط باشد. جراح باید به صورت یک هنرمند، بی خطرترین روش جراحی را به بیمار خود پیشنهاد و از آن استفاده کند. برای مثال اگر فردی بخواهد در یک جلسه مقدار زیادی چربی را از زیر پوست خودش تخلیه کند، باید به او بگوید که در هر جلسه مقدار معینی از چربی را می توان تخلیه و اضافه تر از آن کار بسیار خطرناکی است. آیا لیپوساکشن خطر دارد؟
خطرات لیپوساکشن را باید برای همه افرادی که خواهان انجام این روش هستند توضیح داد. برخی از خطرات بشرح زیر هستند:
** باید توجه داشت که انجام عمل فوق برای منطقه وسیع از چربیهای زیر جلدی توصیه نمی شود. در حقیقت برای هر مرحله مقدار معینی از چربیها را باید تخلیه نمایید.
** همراه با عمل لیپوساکشن نباید عمل جراحی دیگری انجام داد. طولانی شدن زمان بی حسی سبب عوارض جدی خواهد شد.
** بدشکلی هایی که در پوست افراد پس از لیپوساکشن ایجاد می شود عامل مهمی است. اندازه لوله (کانولا) هم بسیار مهم است. استفاده از لوله های حجیم ممکن است سبب بدشکلی در اندام بیمار شود.
روش لیپوساکشن تامه سه در این روش مقادیر زیادی از مواد بی حسی موضعی رقیق شده را به داخل چربی زیرپوستی تزریق می کنند به صورتیکه منطقه مورد نظر متورم و سفت می شود. با تزریق ماده بی حسی، فرد دیگر دردی را حس نمی کند و پس از تخلیه چربی ها بیمار تا چندین ساعت احساس درد نخواهد کرد.
در روش تعدیل شده لیپوساکشن تامه سه علاوه بر استفاده از ماده بی حسی، بیمار را در انواعی از بیهوشی عمومی نیز قرار می دهند که دراین روش حتماً یک متخصص بیهوشی باید در محل کار حاضر باشد.
مزایای روش تامه سه
** این روش بی خطر ترین روش لیپوساکشن است.
** در این روش بیمار کاملاً هوشیار است و احساس درد ندارد.
** روند بهبودی سریعتر است.
لیپوساکشن درمانی مناسب برای رفع چاقی...؟!
لیپوساکشن برای رفع چربیهای موضعی بدن مناسب است و به عنوان یک عمل جراحی زیبایی مطرح می شود. به عبارت دیگر لیپوساکشن سبب رفع چاقی موضعی می شود و چاقی عمومی را از بین نمی برد. اگر چاقی موضعی افراد با روش لیپوساکشن برطرف شود، در صورتیکه نتوانند میزان رژیم غذایی خود را تنظیم نمایند و اگر فعالیت بدنی کاملی انجام ندهند دوباره چاق خواهند شد.
مطالبی که از نظرتان گذشت در جهت آشنایی شما در رابطه با عمل زیبایی لیپوساکشن بود. می توانید در شماره آینده به صورت مفصل راجع به لیپوساکشن قسمتهای مختلف بدن از جمله شکم و باسن و ... و عوارض ناشی از آن بدانید.

نوشته شده در تاریخ شنبه 20 مهر 1387    | توسط: دکتر کریمی    |    | نظرات()